1Tradycją naszej szkoły, pielęgnowaną wśród uczniów i nauczycieli od lat, jest pamiętanie o tych, którzy dla szkoły i lokalnego środowiska znaczą wiele.

Każdego roku młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Turku bierze udział w akcjach plastycznych organizowanych przez nauczycieli i wychowawców  w świetlicy z okazji zbliżających się świąt.

Przy tej okazji uczniowie własnoręcznie wykonują ponad 200 kartek związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, które otrzymują przyjaciele szkoły, emerytowani nauczyciele i członkowie koła Związku Sybiraków w Turku oraz członkowie ich rodzin.

Wszyscy są obdarowywani świątecznymi życzeniami a czasem drobnymi upominkami wykonanymi przez młodzież: były ozdobne, papierowe pudełeczka ze słodką niespodzianką w środku, papierowe aniołki a także dekoracyjne stroiki na stoły czy ozdoby świąteczne na choinkę.

3 2

 Młodzież ma także swój udział w przygotowaniach spotkań Opłatkowych dla emerytowanych nauczycieli i w realizacji opraw artystycznych uroczystości.

W tym roku z powodu pandemii i ograniczenia funkcjonowania szkół, jedna kartka świąteczna umieszczona na stronie szkoły wraz z  życzeniami dla wszystkich zastąpiła te, wykonywane ręcznie przez utalentowaną i chętną do współpracy młodzież, pielęgnującą polską tradycję. Kilka kartek świątecznych zostało przekazane w dniu 10 grudnia 2020 roku członkom Związku Sybiraków za pośrednictwem  Muzeum Miasta Turku przez nauczycieli opiekunów akcji Razem na Święta”.

1

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

        Ciepła jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich. Niech pokój, miłość i szczęście otoczy dzisiaj nas wszystkich.

        Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia pragniemy życzyć  zdrowia, radości i ciepłej, rodzinnej atmosfery.

20201209 124714 20201209 125421