1.ZDJĘCIE główneW dniach 26-28 października 2022 r. 45 uczniów z klas 2g i 3g wzięło udział w   wycieczce do Trójmiasta i Malborka w ramach programu MEN "Poznaj Polskę". Uczniowie odwiedzili miejsca mówiące o przeszłości naszego narodu, które wywarły wpływ na jego historię.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Archikatedrę Oliwską, wysłuchując pięknego koncertu organowego oraz Muzeum Marynarki  Wojennej w Gdyni, ORP Błyskawicę – polskiego niszczyciela z okresu dwudziestolecia wojennego i Dar Pomorza – okręt ,który wysławił polską flotę.

Kolejny dzień rozpoczął się wizytą w interaktywnym Centrum EXPERYMENT  w Gdyni. Następnie spacer ulicami Gdańska pozwolił miłośnikom nowoczesności na docenienie osiągnięć technicznych naszych przodków. Ostatnim punktem tego dnia było poznanie prawdy historycznej o walce w obronie Westerplatte.

W trzecim dniu młodzież udała się na punkt widokowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Wycieczka zakończona została wizytą w  Zamku Krzyżackim  w Malborku, wpisanego na Listę UNESCO.