Zmiana języka

pl pl  en  de  fr  ru

Na skróty

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
e-mail: loturek@wp.pl

Top Panel
 • '
  '
 • '
  '
 • '
  '
 • '
  '
 • '
  '

W dniach od 19 do 21 kwietnia 2017r., trzynastoosbowa  grupa uczniów z naszego Liceum brała udział w warsztatach komiksowych prowadzonych przez Pana Szymona Teluka- malarza, rysownika, ilustratora oraz autora komiksów. Warsztaty odbyły się w Bibliotece Publicznej  Miejskiej  i Powiatowej  im. W. Pietrzaka. W  trakcie trwania warsztatów uczestnicy mieli możliwość zapoznania się nie tylko z teoretycznymi zagadnieniami dotyczącymi tworzenia komiksu, ale przede wszystkim z zastosowaniem ich w praktyce. Dowiedzieli się miedzy innymi, jak zacząć pracę przy komiksie, jak poprawnie i atrakcyjnie dla czytelnika rozplanować historię graficznie, jak dodawać "dymki"  oraz jakich narzędzi używać, aby praca była przyjemniejsza dla oka.
Efektem warsztatów było stworzenie plansz do komiksu opowiadającego historie życia Tadeusza Kościuszki, ale od strony o której nie mówi się na co dzień. Akcja została dofinansowana w ramach Programu Partnerstwo dla Książki 2017, z okazji setnej rocznicy śmierci naszego narodowego bohatera - Tadeusza Kościuszki . Warsztaty odbyły się dzięki współpracy Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki  w Turku, I Liceum z  Biblioteką Publiczną  Miejską  i Powiatową  im. W. Pietrzaka.

 Oto uczestnicy warsztatów z naszego Liceum:

Szymon Radzik (1d), Klaudia Kosiorek (1c), Martyna Dziamara (1f), Olga Mikołajczyk (1f), Sandra Kończak (1h), Julia Kończak (1e), Marta Śmigielska (1a), Oliwia Langowska (1a), Patrycja Krawczyk (1k), Martyna Krawczyk (2k), Gabriel Błaszczyk (2c), Agnieszka Frątczak ( 2c), Ewa Pajszczyk (2c).

 

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia START

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja